Jak się zmotywować do konfrontacji z nadwagą

Zbędne kilogramy sprawiają, że nasz humor destabilizuje nas. Ogarnia nas smutek, marazm i niechęć do wielu aktywności życiowych. Odmawiamy widywania się w gronie przyjaciół. 

Ogarnia nas strach przed tym co pomyślą o nas znajomi. Należy zatem coś z tym zrobić. Najważniejszym czynem kierującym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy przesłanek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład kolejna sukienka, nowe spodnie, podróż w ulubione miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze dobre zdrowie, komplement znajomych czy podziw w oczach nieznanych osób. Jak więc przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Zawsze pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Intencje Twojej koleżanki nie są Twoim zamysłem. Zastanów się co powoduje u Ciebie tak silną chęć zrzucenia kilogramów?

2. Zezwalaj sobie na niewielkie potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia triumfu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wizualizuj sobie swoje życie w momencie gdy odniesiesz sukces. To pozwoli Tobie przeżyć w decyzji.

4. Doceniaj siebie i nagradzaj nawet za małe spadki wagi. Tylko nie łakociami. Kup sobie bilet do kina, wizyta u fryzjera, biżuterię .

5. Poszukaj znajomego, z którym będziesz rywalizować. Waszym motywacją będzie, kto pierwszy zrzuci kilka kilogramów. Rywalizacja zazwyczaj pomaga wytrwać i zdobyć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem poddasz się, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.