Jak udekorować ścianę nad schodami

Urządzenie swojego mieszkania oznacza nie lada zadanie. Zanim rozpoczniemy urządzanie prawdopodobnie nie jesteśmy świadomi, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w domu wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie obejdzie się bez lustrowanie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz wertowanie aktualnych czasopism.
Najczęściej skupiamy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora również na mniej ważne elementy wystroju mieszkania. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio ją zagospodarować, bo większość z lokatorów będzie oglądać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zagospodarowanie tej na pozór niepotrzebnej przestrzeni jest urządzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Żeby zrealizować ten pomysł, przydadzą się familijne fotografie. Dobrze wywołać je w rozmaitych formatach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie wywoływać ciekawe wspomnienia.W wielu domach nie ma odpowiedniego miejsca, żeby wystawiać rodzinne zdjęcia.

Oryginalnym pomysłem na zagospodarowanie ściany nad schodami jest naklejenie dostosowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą prezentować się te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie zyska parę metrów. Interesujący wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jakby z twoich schodów można było wyjść na francuską uliczkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie pomysły, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo lokatorów.

happy birthday wishes