Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice muszą postarać się, aby był to dzień wyjątkowy, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Doskonałym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie należy przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, lecz jeśli dziecko jest fanem konkretnej bajki lub filmu warto zdecydować się na taki krok i poprosić zaproszonych, aby na imprezie pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestać tylko na przebraniach, lecz zdecydować się również na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Także zabawy muszą nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für frauen

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, trafionym rozwiązaniem może być również zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (na przykład nieduże kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz również wyglądają wyjątkowo efektownie). Dobrze postawić również na słodsze przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – należy przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy podczas imprezy organizowane będą liczne zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.